Marta Fox „Iza Anoreczka”

Marta Fox „Iza Anoreczka”

Książka o dobrej dziewczynie, która zrobiła wiele, by zapracować sobie na opinię „wredniary”. Nielubiana przez kolegów z liceum, uparta i ambitna, marzy o zrobieniu kariery w świecie mody. Ma ku temu predyspozycje – jest wysoka, bardzo szczupła i ładna. Jej ambicje podsyca matka, w sukcesie córki upatrująca szansę i dla siebie.
Iza poznaje świat bezwzględnego biznesu. Dowiaduje się, czym jest praca ponad siły, dyscyplina w zachowaniu ostrej diety, czym jest godzenie się na niechciane zaloty mężczyzn dyktujących warunki w świecie blichtru i reklamy.
Kreowana na modelkę idealną, odsuwa się od rówieśników, zarabia pieniądze i nawet nie spostrzega, kiedy staje się manekinem.
Iza już nie jest pewna, czy chce się ścigać… W dzienniku pisanym do Nieistniejącego Przyjaciela Płci Męskiej notuje: „Po prostu trzmiele nie wiedzą, że nie powinny latać, więc latają”. Czas na zrobienie bilansu.

Marta Fox – autorka ponad trzydziestu książek (powieści, opowiadań, zbiorów poezji, esejów), w tym wielu bestselerów. W powieściach dla młodzieży podejmuje trudne i kontrowersyjne tematy, ale unika moralizowania. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla kultury polskiej (2006 r.).

Akapit Press, 2010
Projekt okładki: Filip Frydel
Redakcja, skład, łamanie: Witold Kowalczyk / BLURB Pracownia edytorska
Korekta: Magdalena Granosik